END
To jest ostatni felieton zBITek dla Czytelników magazynu CRN. (opublikowany w numerze CRN 2024/12)
Pomijając inne przyczyny, stwierdziłem że dalsze opisywanie ułomności i absurdów znajdowanych w aplikacjach teleinformatycznych nie ma sensu, gdyż dla większości z Was są one tylko naturalnymi niedogodnościami, które jakoś można obejść lub pominąć. Szkoda też Wam czasu na ich zwalczanie, gdyż z reguły właściciel takiej aplikacji uważa że jest ona good enough i nie chce w nią inwestować dodatkowych środków. Dopiero zbiorowy protest, lub jakieś znaczące wydarzenie może go zmusić do działania. Jest jeszcze szansa, że nowo zatrudniony menedżer, pragnąc wykazać swoją przydatność, zarządzi modyfikację aplikacji lub zamówi całkiem nową – co też nie musi być dobrym pomysłem.
W swoich felietonach często zwracałem uwagę na seniorów, którzy powinni móc łatwo zrozumieć i korzystać z technicznie nowych urządzeń cyfrowych oraz aplikacji i systemów teleinformatycznych. Proporcjonalnie coraz większa grupa seniorów, dysponując znaczącymi środkami, jest dobrą grupą konsumentów. I warto wiedzieć, że licznik lat inkrementuje dość szybko (za szybko), stąd wielu z Was niebawem też będzie w tej grupie – warto więc i sobie przygotować przyjazne użytkowanie aplikacji w codziennym życiu.
Wchodząc już w rok 2025 życzę Wam spokoju geopolitycznego, pomyślności w życiu prywatnym oraz sukcesów w życiu zawodowym i niech nie zawładnie Wami ta sztuczna (Artificial) lub obca (Alien) inteligencja. Może czas aby przestać ją karmić naszą wiedzą zamieszczaną w internecie?
Na koniec bardzo dziękuję Redakcji CRN, a szczególnie Redaktorowi Tomaszowi Gołębiowskiemu za umożliwienie mi publikacji moich zBITek oraz za ich redaktorskie przygotowanie. Życzę Magazynowi CRN wielu lat aktywności na rynku teleinformatycznym.
Do widzenia
99998 REM Poniżej ostatnia instrukacja w standarcie języka BASIC
99999 END