Krzysztof Iszkowski socjolog, ekonomista, analityk

Wiadomości


 

 2014.05.20: Europa bez norm, ale z przyszłością. Komentarz w „Respublice”

Zachęcam do lektury tekstu, który opublikowałem w „Respublice”. Z perspektywy kraju, w którym przez ponad trzy dekady bezskutecznie usiłowano na skróty dojść do stanu postpolitycznej wiecznej szczęśliwości, Europa jawiła się jako obszar doskonałości. Była krainą czystych obrusów, rzetelnych ofert handlowych, uczciwych przechodniów i miłej polityki: demokracji bezpiecznie izolowanej od ideowego rozedrgania, które charakteryzowało pierwszą połowę XX wieku…. [czytaj dalej]

 

 

2014.05.18: Konwencja francuskich liberałów w Paryżu

Podczas konwencji wyborczej MoDem (francuscy liberałowie) w Paryżu reprezentowałem Europę + Twój Ruch. Zachęcam do obejrzenia mojego przemówienia.

Z radością mogę poinformować, że wsparcia mojej kandydaturze do PE udzielili: Guy Verhofstadt, Marielle de Sarnez, François Bayrou i Francesco Rutelli.

2014.05.16: Debata Kampanii Przeciw Homofobii.

Ankieta „MamPrawoWiedzieć” Wraz z Marcinem Święcickim, Agnieszką Grzybek i Katarzyną Piekarską brałem udział w debacie „Co partie oferują wyborcom LGBT?” zorganizowanej przez Kampania Przeciw Homofobii. KPH koordynuje również akcję Na Kogo? (http://nakogo.info/). 

2014.05.15: Wsparcie Janusza Onyszkiewicza.

Wywiad w „Dzienniku Opinii”. O projekcie „firmy na próbę” w Polsacie Biznes Z radością informuję, że poparł mnie Janusz Onyszkiewicz. O tym jak mnie zarekomendował, możecie przekonać się na You Tube.

W Dzienniku Opinii ukazał się wywiad ze mną przeprowadzony przez Cezarego Michalskiego, z którym rozmawiałem o polityce europejskiej, o federalizmie i o tym, jak chadecy (w tym PO) blokują integrację Europy. Zapraszam do lektury.

Wieczorem gościłem w Polsacie Biznes, gdzie przedstawiałem projekt Twojego Ruchu: „Firma na próbę„. [Niestety przekaz z programu jest już niedostępny]..