O pracy Wikipedysty

Dnia 14 listopada 2018 roku zostałem Wikipedystą. Postanowiłem zmierzyć się z tą, z pozoru, skomplikowaną materią i zacząć tworzyć oraz poprawiać encyklopedyczne wpisy w Wikipedii. Aby było mi łatwiej, poprosiłem doświadczonego Wikipedystę  (Happa) o pomoc w trudnych przypadkach oraz o zatwierdzanie moich dokonań, gdyż do tego trzeba mieć uprawnienia co najmniej Redaktora Wikipedii.  

Oczywiście, jak to na początku, miałem kilka "wpadek" oraz zostałem zaskoczony kilkoma regułami panującymi w świecie wikipedystów. Ale też już 31 stycznia 2019 uzyskałem uprawnienia Redaktora - stałem się samodzielny!  Jednakże poprosiłem mentora i innych wikipedystów o dalsze wspieranie mnie w trudniejszych operacjach. Bo pokora jest tutaj potrzebna, chociaż wygląda to na proste edytowanie tekstów.

Poniżej w kolejności stosu (najstarsze na dole) umieszczam moje wpisy z krótkim komentarzem. A na tej stronie ikony tych wpisów z linkiem do Wikipedii. Będę też tutaj umieszczać moje rozważania na niektórymi regułami i zasadami panującymi w świecie wikipedii. Dyskutowanie o nich na  konserwatywnym forum Wikipedii wymaga bardzo dobrego przygotowania argumentów.


Aktualizacja: 2019.03.01
Komentarz WBI